PMR 2019 – březen

Po první čtvrtině letošního ročníku Přehlídky Malých Radiostanic soutěži vévodí Apache Znojmo s 509 body. Když se podíváte na graf na konci článku, uvidíte, že se dostává už v této fázi do slušného úniku. Ale jsou před námi ještě další tři čtvrtiny soutěže, takže bez šance dohnat ho není nikdo. Nejlépe k tomu má našlápnuto Honza Třebušín, který je se 338 body na druhém místě a také třetí Karel Mariánky s 231 body i Tomáš Vlašim (226b) a Jarda Velké Poříčí (211b). Na šestém a sedmém místě Víťa Krnov (120b) a Eva Rokycany (116b) začali tento ročník také několika pěknými soutěžními příspěvky a určitě se jim bude dařit ve zbytku roku. Mikeš Jihlava (47b), Vojta Ostrava (44b), a Milan Bělá (21b) zatím nedosáhli ne trojciferný výsledek, ale co se nepovedlo doposud, určitě přijde v následujících týdnech a měsících. Ale teď už k hodnocení měsíce března.

Březnová bedna

Březnová Přehlídka Malých Radiostanic 2019 byla v režii osmi hráčů, kteří do soutěže zasáhli svými 27 příspěvky.

Nejúspěšnějším březnovým soutěžícím byl Honza Třebušín s 230 body. Za ním se umístil na druhém místě Apache Znojmo, který dosáhl na 198 bodů. Karel Mariánky se 134 body obsadil v březnu třetí místo. Brambory v březnu sklidil Tomáš Vlašim s výsledkem 107 bodů. Na pátém místě se umístil se 48 body Víťa Krnov. Jen o bod míň stačilo na šesté místo Mikešovi Jihlava a o další bodík míň zajistil Evě Rokycany místo sedmé. Osmička patří za 36 bodů Jardovi Velké Poříčí.

Ukázky příspěvků vložené do hodnocení jsou „klikatelné“ a pokud máte účet na Facebooku, zavedou vás na plné verze příspěvků ve skupině PMR v Čechách, kde jsou i povídání autorů o jejich portejblech (doporučuji vaší pozornosti, je to zajímavé čtení). Linky v textech vás zase dovedou na soutěžní deníky na serveru CBPMR.

Honza Třebušín dostal nejvíc bodů za příspěvek ze Sedla z 30.3. Pokoušel se o svůj nejdelší DX a překonání 200km, což se mu povedlo. Kromě toho svými 57 spojeními udělal více než 4000km. V pořadí příspěvků za měsíc březen se ten jeho umístil na druhém místě se 70 body.

Honza Třebušín
Honza Třebušín

Druhý na březnové bedně Apache Znojmo dostal největší dávku bodů za svůj soutěžní příspěvek z portejblu v Beskydech 17. března, kdy s jednašedesáti spojeními dosáhl na více než 2,5 tisíce kilometrů. Tento příspěvek je se svými 78 body zároveň nejlépe hodnoceným příspěvkem měsíce března.

Apache Znojmo
Apache Znojmo

Březnový třetí soutěžící Karel Mariánky využil pro svůj nejlépe bodovaný příspěvek Keltský telegraf, jak je vidět i z přiložené ukázky jeho příspěvku. Tento příspěvek s 38 body je v březnu mezi příspěvky sice až devátý, ale Karel dohnal vše počtem svých portejblů. Zde je jeho nejlepší příspěvek.

Karel Mariánky
Karel Mariánky

Další ukázky březnových soutěžních příspěvků

Nejlepší příspěvky dalších soutěžících si můžete prohlédnout tady.

4. Tomáš Vlašim na Ještědu

Tomáš Vlašim
Tomáš Vlašim

5. Víťa Krnov na třech různých kótách

Víťa Krnov
Víťa Krnov

6. Mikeš Jihlava v rámci Keltského telegrafu

Mikeš Jihlava
Mikeš Jihlava

7. Eva Rokycany na portejblu Radeč

Eva Rokycany
Eva Rokycany

8. Jarda Velké Poříčí 23.3. na Smolově kopci

Jarda Velké Poříčí
Jarda Velké Poříčí

Všem soutěžícím děkuji za příspěvky, těším se na další a přidávám ještě grafy pořadí v soutěži za březen a za první čtvrtinu soutěže (tedy měsíce leden až březen).

73! Tomáš Vlašim

PMR2019-03
PMR2019-03

 

PMR2019-01-03
PMR2019-01-03

 

 865 total views,  2 views today

Tomáš Vlašim

Už několik let si svobodně užívám pobytu v přírodě i ve městě a jsem ve spojení se známými i neznámými lidmi díky vysílačkám PMR. Zvu vás na cestu do světa svobodné komunikace a rád budu vaším průvodcem. Můj příběh si přečtěte zde.

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x