PMR 2019 – únor

Druhý měsíc letošního klání skončil a je na čase ohlédnout se za jeho výsledky. Zatímco v lednu se zapojilo do soutěže PMR2019 šest soutěžících, za první měsíce už jich máme celkem 10. Jen tak dál. Krásné fotky i videa si rádi prohlédnou nejen péemerkaři, ale i další diváci, a tak o lajkování (které je součástí bodového přídělu v této soutěži) není nouze. Jak tedy dopadl únor? Pojďme se na něj podívat.

Únorové příspěvky

V únoru zveřejnilo své soutěžní výsledky celkem 8 soutěžících. Celkem to bylo jednadvacet příspěvků. Hned tři z nich získaly více než 50 bodů. Nejvíce bodů (69) získal příspěvek Apache Znojmo z jeho devítihodinového portejblu na Babylóně 16.2. Další jeho příspěvek se umístil v únoru na třetím místě s pětapadesáti body.

Nej příspěvek Apache Znojmo - únor 2019
Nej příspěvek Apache Znojmo – únor 2019

Druhý nejúspěšnější  příspěvek byl se 60 body ten od Honzy Třebušín z jeho portejblu na Sedle, a to stejně jako v Apachově případě 16. února. Mimochodem tento den byl naprosto šokující ukázkou toho, co se může v PMR éteru odehrávat. Lítalo to neskutečně a kdo vylezl na kopec, ten opravdu nelitoval.

Nej příspěvek Honzy Třebušín
Nej příspěvek Honzy Třebušín – únor 2019

Únorové pořadí soutěžících

A nyní již k únorovému žebříčku. V únoru dosáhli na více než 100 bodů dva soutěžící. Jejich neljepší příspěvky už zde byly zmíněny. Nejvíce bodů v únoru posbíral autor nejúspěšnějšího příspěvku Apache Znojmo, a to 168. Apache se do toho opírá už od loňska, a proto zaslouženě vede nejen v únoru, ale i v průběžném pořadí. Pro inspiraci přikládám jeho druhý nejúspěšnější únorový příspěvek, na kterém je nejen PMR, ale také CB technika.

Apache Znojmo /p Hlína
Apache Znojmo /p Hlína

Druhé místo v únoru zaujal Honza Třebušín se 108 body. Vybírám z jeho příspěvků tuto přehlídku jeho malých radiostanic pořízenou na jeho oblíbeném QTH Kalich.

Honza Třebušín na Kalichu
Honza Třebušín na Kalichu

Bronzovou příčku v únoru obsadil vítěz ročníku 2017 Jarda Velké Poříčí se 74 body. Jeho nejlépe bodovaný příspěvek z Plasnického Špičáku v Orlických horách se umístil v únoru na 5. místě. Můžete na něm vidět opravového péemerkaře, tvrďáka, který se nezalekne žádného počasí.

Jarda Velké Poříčí
Jarda Velké Poříčí

Jen o tři body za bronzem skončil čtvrtý Víťa Krnov s jednasedmdesáti body. Největší podíl na tom měl jedeadvacetibodový příspěvek z portejblu na Hradisku, který kromě jeho péemerky ukazuje i zajímavý les antén.

Víťa Krnov /p Hradisko
Víťa Krnov /p Hradisko

Na pátém místě v únoru skončil Tomáš Vlašim. Dosáhl na 57 bodů, a to zejména díky příspěvku z již zmiňovaného 16.2., kdy to lítalo i z takových krtin, jako je QTH Na Vršku u Vracovic.

Tomáš Vlašim /p Na Vršku

Šesté místo obsadila v únoru první dáma Přehlídky Malých Radiostanic Eva Rokycany. Dosáhla 48 bodů a její nejvýše bodovaný příspěvek byl osmý v únorovém pořadí se šestadvaceti body. Eva si pro něj vyšlápla na skvělou jihočeskou kótu Boubín.

Eva Rokycany /p Boubín
Eva Rokycany /p Boubín

Sedmička byla tentokrát šťastné číslo pro Vojtu Ostrava. Na toto místo dosáhl svým jediným parádním příspěvkem, který mu získal 44 bodů.

Vojta Ostrava /p Lysá hora
Vojta Ostrava /p Lysá hora

Osmičku únorových soutěžících uzavírá překvapivě Karel Mariánky, který v lednu vybojoval bronz.  Karel získal 14 bodů svým příspěvkem z portejblu na Podhorním vrchu. Karel se sice nedostal v únoru na bednu, ale jeho fotografie z tohoto příspěvku se stala na nějakou dobu titulní fotografií naší FaceBookové skupiny.

Karel Mariánky /p Podhorní vrch
Karel Mariánky /p Podhorní vrch

Děkuji všem účastníkům za jejich únorové soutěžní příspěvky a budu se těšit na další, tentokrát březnové, z nichž některé už v době vydání tohoto hodnocení zdobí naši FB skupinu. Na závěr ještě přidávám souhrn v podobě grafů.

73! Tomáš Vlašim

Výsledky únor 2019
Výsledky únor 2019

 

Výsledky leden až únor 2019
Výsledky leden až únor 2019

 

 1,249 total views,  2 views today

Tomáš Vlašim

Už několik let si svobodně užívám pobytu v přírodě i ve městě a jsem ve spojení se známými i neznámými lidmi díky vysílačkám PMR. Zvu vás na cestu do světa svobodné komunikace a rád budu vaším průvodcem. Můj příběh si přečtěte zde.

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x