VLOG

PMR videoblog

To je, oč tu běží. Nejen záznamy spojení na pásmu PMR, ale opravdový VLOG. Opravdové reportáže z portejblů. Opravdové sdílení PMR zážitků. Ale nebylo to tak vždycky.  I teď se stále učím. Pokud jste zde noví, přečtěte si také e-book se základními informacemi o PMR vysílání.

Jak to začalo

Můj videoblog (VLOG) vznikal pomalu a postupně. Všechno to vlastně ne začalo PMR, ale geocachingem. Chtěl jsem se s kamarády podělit o pár zážitků z odlovů keší a z eventů, a tak jsem si na YouTube založil profil se svojí kačerskou přezdívkou Xichteria. To jméno nakonec zůstalo i mému YouTube kanálu.

Kanál Xichteria
Kanál Xichteria

Nejprve tady přibývala timelapse videa, jako to z bláznivého jarního dne roku 2009. Tenkrát jsem ještě točil VGA webkamerou připojenou ke svému notebooku. Dívala se z  okna a ukládala snímky na harddisk.  Asi největší projekt téhle kamerky bylo nasnímání stavby nové mateřské školky. Záznam zachycuje růst stavby od října 2010 do března 2011.

PMR – od záznamů k VLOGu

První záznam 228km dlouhého PMR DX  spojení mezi Boubínem (Pavel Praha) a Holubníkem (ondra Heřmanice) pochází z března 2015. A pak už začaly přibývat PMR snímky.  V poslední době jsem k psaní blogu na těchto stránkách přidal vlogové příspěvky na Youtube. Můžete je najít na mém YouTube kanálu Xichteria, přesněji na VLOGovém seznamu videí Tomáš Vlašim – PMR v Čechách.NET. Cílem je nepřinášet už jenom záznamy zajímavých spojení, ale kompletní reportáže z portejblů, případně dalších akcí. Jak se bude záměr vyvíjet, uvidíme v dalších měsících.

Aktuální přidané video VLOGu

 

 

 

 2,909 total views,  4 views today