PMR PERSEIDY 2017 – VÝSLEDKY

Milí pozorovatelé padajících hvězd. Za tuhle pidisoutěž může vlstně hlavně geokešing. 12.8.2017 se totiž na několika místech ČR konaly kačerské eventy věnované pozorování Perseid. Navíc se maximum Perseid sešlo letos s Nočním déixingem a bonusem v PMR Kopcích, tak jsem si dovolil touto soutěží upozornit, že i péemerkař může zvednout hlavu ke hvezdám, aby zahlédl jejich stopy na nebeské klenbě.

Výsledky

Především děkuji všem, kdo sovje deníky z 12.8. zaslali do soutěže. Bylo vás 8. Pojďme se podívat, jak to proběhlo.

Nejrychleji vstoupil do soutěžní mlýnice Dan Lhota, který svůj deník vložil už druhý den odpoledne s pěknou hláškou ohledně vítězení. V té chvíli stál na nejvyšším stupni a nesundal ho z něj ani Kačer Praha, který přidal svůj deník jako první v pondělí po akci. V pondělí večer ovšem přidali svoje deníky Radek Hrabůvka, Hraboš Barrandov Praha a Karel Praha. Pořadí se začalo přesypávat. Radek Hrabůvka stál v té chvíli na nejvyšší příčce následován Karlem Praha a Danem Lhota. V úterý připojil svůj deník Dan Černý Most. Na bednu se sice nedostal, ale ukázal, že QTH RCAirport Slatina není k zahození.

Potom byl dva dny klid. Martin Kbely ve svém doupěti zřejmě přepisoval svůj ještědský megadeník, aby s ním 17.8. rozrazil dveře soutěže a vystoupil na post nejvyšší. V té chvíli to vypadalo, že pořadí na bedně je hotové. S tím však evidentně nesouhlasil čekající černý kůň Robert Křelina, který přiklusal se svým deníkem necelé čtyři hodiny před uzávěrkou soutěže, aby obsadil celkově třetí místo.

Pořadí

Výsledné pořadí podle hlavního kritéria soutěže (počtu spojení) je tedy následující.

Volačka soutěžícího Počet spojení Počet km
Martin Kbely 57 4652
Radek Hrabůvka 32 1597
Robert Křelina 27 1992
Karel Praha 17 1801
Dan Lhota 13 603
Dan Černý Most 6 205
Kačer Praha 4 231
Hraboš Barrandov Praha 2 147

Blahopřeji všem zúčastněným. Podle mě v této souteži není poražených, protože každý, kdo zvedl hlavu k obloze a vysílal, zvítězil a zaslouží si slíbenou odměnu v podobě elektronického pamětního lístku. Bude odeslán na adresy soutěžících příští týden. Vítěz soutěže je jasný a stal se jím Martin Kbely při svém jediném letošním ještědském portejblu. Gratuluji, Martine. Věcná cena bude vítězi předána 6.9. na setkání v Podolí.

PMR Perseidy 2017 - výsledky
PMR Perseidy 2017 – výsledky

Ještě jednou děkuji všem soutěžícím za zaslaná hlášení a budu se těšit u nějaké další soutěže na slyšenou na vlnách Pé eM eR.

Tomáš Vlašim

 369 total views,  1 views today

Tomáš Vlašim

Už několik let si svobodně užívám pobytu v přírodě i ve městě a jsem ve spojení se známými i neznámými lidmi díky vysílačkám PMR. Zvu vás na cestu do světa svobodné komunikace a rád budu vaším průvodcem. Můj příběh si přečtěte zde.

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x