Čtyřlokátorový podblanický PMR cykloportejbl

Přišlo to náhle. V sobotu v poledne mě napadlo, že je třeba se projet na kole. PéeMeRku s sebou, duhovku na záda do batůžku a jede se nahoru, dolů, nahoru, dolů… jak je na Podblanicku zvykem. Přibývaly kilometry, přibývaly QTH, přibývaly lokátory, přibývala spojení. Byl to takový pěkný PMR sobotní cykloportejbl.

Deník čtyřlokátorového PMR cykloportejblu
Deník čtyřlokátorového PMR cykloportejblu

Cykloportejbl

Možná jsem si ten pojem vymyslel. Ale proč ne. PMR vysílačky jsou malí broučkové, které je snadné přenášet a převážet, takže na kole to jde skvěle. Portejbl znamená, že člověk něco nese. V tomto případě veze na kole. Takže cykloportejbl je na světě. Vysílačka hezky skenuje na brašničce  na kole. Občas škytne. Stačí zastavit a brejknout. Dokonce se daří spojení /m. Ačkoli stoupání na QTH Ke Skalkovu je poměrně prudké, spojení /m bicykl se podaří. Později ještě poslouchám na kole při stoupání na Granův vrch a točím za jízdy. Celý portejbl včetně /m vysílání najdete na VLOGu nebo na YouTube.

Ondra Kamýk /p Špulka laskavě odpovídal na všechny moje výzvy i brejky. Díky! Jednou se ozvala Světla Vlašim, jednou se podařilo spojení až na Ještěd na Petra Prosek (klikni zde na jeho video). Pavel Praha byl naprostým překvapením a spojení s ním (přestože „jen“ na 28km) bylo nejtěžší. Hustý smrkový les na Granově vrchu a listnatý les na jeho QTH způsobovaly kolísání čitelnosti R1-4. Ale nakonec se podařilo. Od vlašimské hvězdárny mě pobral ještě Sokol Dobříš na Studeňáku v Brdech a rozloučili jsme se tam i s Ondrou Kamýk.

Děkuji všem za spojení a brzy zase na slyšenou se těší

Tomáš Vlašim

 379 total views,  1 views today

Tomáš Vlašim

Už několik let si svobodně užívám pobytu v přírodě i ve městě a jsem ve spojení se známými i neznámými lidmi díky vysílačkám PMR. Zvu vás na cestu do světa svobodné komunikace a rád budu vaším průvodcem. Můj příběh si přečtěte zde.

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x