J-PMR 2017 aneb Jak to dopadlo II

Milí přátelé PMR a jejich milí přátelé (zejména FB). Přináším vám oficiální výsledky soutěže J-PMR 2017. Tahle první Jarní Přehlídka Malých Radiostanic proběhla od 1.4. do 31.5.2017. Je to zřejmě první pokus propojit soutěž na pásmu PMR s FaceBookem a zapojit přitom do soutěže kromě operátorů i naše facebookové přátele. Doufám, že se tak k našemu koníčku dostali aspoň při lajkování někteří přátelé, kteří by jinak tuhle skvělou zábavu minuli. Možná to někomu i připomnělo, že má doma péemerku. Možná do ní koupil nové baterky. A možná… ho uslyšíme jako novou volačku na vlnách PéeMeR. To by byla výhra pro nás všechny. Pro nás stávající operátory, pořadatele soutěží, tuláky s vysílačkou, domasedy na vlnách 446MHz, prostě pro nás péemerkaře. Nová volačka, to by se mělo slavit…

Ale tady jde v této chvíli především o soutěž a vítěz soutěže, který dostane pohár vítěze, je i tentokrát jen jeden. Kdo? Dozvíte se za chvíli.

Nevyhlášená soutěž příspěvků

Nejdřív se podívejme na jednotlivé příspěvky. Celkem jich do soutěže přišlo přes třicet. Vítězný příspěvek jsem zmínil už v minulém článku. Je jím příspěvek Davida Čelákovice s celkovým počtem 660 bodů. Připomínam ho mimo jiné i proto, abychom se podívali na podíl našich FB přátel na výsledku soutěže. Vítězný příspěvek nahlásil 22 spojení, takže se jednalo o nejúspěšnější portejbl celé soutěže. Dobrý základ. Když potom tento příspěvek dostal celkem 30 lajků, bylo vymalováno. Nebylo to maximum lajků. V soutěži najdete i příspěvky, které dostaly 31, 34 nebo 36 lajků. Ovšem maximum lajků dostal příspěvek Robinsona Kynšperk, a to celých 40. Bohužel v jeho hlášení byla pouze 3 spojení. I přesto tento nejlajkovanější příspěvek skončil na krásném 11 místě z celkových 33 příspěvků. Tady se ukázala síla FB přátel.

Přes všechny tyto úvahy patří moje poděkování všem, kdo poslali do soutěže byť jen jeden jediný příspěvek, protože tak přispěli k popularizaci našeho koníčku prostřednictvím Facebooku. Proto vyhrál každý příspěvek. Díky vám.

Dosti filozofování, nyní je čas pro několik čísel.

Nejúspěšněnjší příspěvky byly příspěvky Davida Čelákovice, které se umístily na prvních 4 místech a na místě 6., 8. a 10. Do TOP10 se v klínil příspěvek Petra 02 Dvorce (5. místo) a dva příspěvky Toma Terasa Třinec (7. a 9. místo).  Na celkové výsledky příspěvků se podívejte do tabulky (odkaz výše). Pro představu přikládám graf výsledků.

J-PMR 2017, Výsledky příspěvků - graf
J-PMR 2017, Výsledky příspěvků – graf

Výsledky soutěže

Teď by se měl ozvat virbl (nebo tak něco). No, obejdeme se bez něj, bude nám stačit šum odskvelčované PMR stanice, který má většina z nás uložený někde ve sluchovém centru mozku. Je to zvláštní muzika. Muzika čekání, až se v tom šumění ozve lidský hlas. Muzika čekání na radost ze spojení. Muzika, která hraje všem, kdo se účastnili v téhle soutěži, jako hymna vítězům. Hymna, která nás stále znovu přivádí k tomu, že bereme do ruky ty naše mazlíky a jdeme vysílat. A já doufám, že třeba i díky téhle soutěži nás bude zase víc.

Zasloužili se o to všichni soutěžící.  A znovu říkám, všichni zvítězili, přestože pohár vítěze vybojoval jen jeden, tak proč nezačít výsledky třeba právě u desátého místa, že? Pojďme na to.

Místo 10. až 6.

10. místo obsadil Ivan Vinohrady. Ve svém hlášení z rozhledny Ládví měl sice se svou fotogenickou Sencorkou SMR600 jediné spojení, ale díky 7 lajkům svých FB přátel vybojoval 7 bodů. Díky Ivane. Pro inspiraci přidávám dotyčný příspěvek.

[Ivan Vinohrady][1] http://www.cbpmr.cz/deniky/4017.htm rozhledna Ládví, 503m (GPS) JN79HV 8.4.2017 po dlouhé době venku na PMRku 🙂

Zveřejnil(a) Ivan Laštůvka dne 10. duben 2017

9. místo obsadil Emil Čepí. I on zaslal do soutěže jediné hlášení, za které mu patří můj dík. Základ pro svůj celkový výkon položil 4 spojeními z rozhledny Šibeniční vrch. Díky 15 lajkům dosáhl celkových 60 bodů.

8. místo s 88 body přinesly dva soutěžní příspěvky Hrabošovi Barrandov Praha. Jeden přišel na úplném začátku a druhý zase na úplném konci soutěže. Pěkně zarámovaný výkon. Poměr spojení a lajků byl u obou soutěžních příspěvků vyvážený 4/10 a 6/8. Portejbly se odehrály na QTH V Kopaninách, Svatoboru, Huťské hoře a na Dubové Hoře a Na Ohrádce.  Přinesly fotografie rozhledny a péemerkařského zátiší. Díky nejen za předvedení rovnováhy.

7. místo vybojoval svým jediným příspěvkem s největším počtem lajků Robinson Kynšperk. Portejbloval na vrchu Lesný ve Slavkovském lese a celkový výkon byl postaven na 3 spojeních. Tady se opravdu prokázal podíl FB přátel na výsledku, který dostal celých 40 lajků, a tak byl hodnocen 120 body. Díky za FejsBůkovou excelenci.

6. místo získal Michal Černá Hora celkem pěti soutěžními příspěvky, za které obdržel 157 bodů. Michal předvedl různorodost kombinací jak se dostat k soutěžním bodům. Každý příspěvek má jiný poměr spojení a lajků. Jeho Intek úřadoval na QTH Babylon a Ješetíny v průběhu celé soutěže. Díky za spojení a těším se někdy na slyš.

Místo 5. a 4.

5. místo patří Karlovi Rokycany se 176 body. Karel se zúčastnil dubnové části soutěže, ve které zaslal celkem 3 soutěžní příspěvky. Nejvíce bodů mu přinesl portejbl na rozhledně Máminka kde udělal 7 spojení a dostal za svůj příspěvek 12 lajků. Super byl jeho hamakový soutěžní příspěvek z kóty Radeč stejně jako příspěvek z Plešivce. Díky nejen za hamakovou inspiraci.

[Karel Rokycany] [6] http://www.cbpmr.cz/deniky/4015.htm Hamakovej portejblík s YL na kótě Radeč 721m 9.4.2017

Zveřejnil(a) Karel Elen dne 18. duben 2017

 

4. místo a pomyslnou bramborovou medaili si odnáší za svých 261 bodů Sasan Horní Stakory se svými 4 příspěvky. V jeho případě samozřejmě nechybí portejbl na QTH Mužský, ale máme tu i Krkonoše, rozhlednu Černá studnice a Zvičinu. Sasan soutěžil v dubnu i květnu a předvedl výkony založené jak na počtu spojení, tak na počtu lajků. Díky za vyvážené inspirativní výkony.

[Sasan Horní Stakory][11]http://www.cbpmr.cz/deniky/4242.htm Hurá akce v Krkonoších sobota 20.5.2017

Zveřejnil(a) Miloslav Soška dne 23. květen 2017

Stupně vítězů

3. místo a pomyslný bronz vydobyl svými dvěma dubnovými příspěvky Petr 02 Dvorce. Na jeho výsledku 359 bodů se podílelo zejména jeho první expediční vysílání z lokátoru JN89SV se 13 spojeními a 20 lajky. Díky za silný záběr předvedený dvěma soutěžními trhnutími. I tak se dá dostat na bednu.

[Petr 02 Dvorce][13] 8.4.2017 JN89SV.První expediční PMR vysílání.http://www.cbpmr.cz/deniky/3996.htm

Zveřejnil(a) Petr Vojáček dne 10. duben 2017

2. místo a virtuální stříbrnou medaili si odnáší ze soutěže Tom Terasa Třinec svými 648 body, kterých dosáhl díky 6 květnovým soutěžním příspěvkům z QTH Loučka, Hory, Šachta, Malá prašivá a Godula. Z posledně jmenovaného QTH pochází i tento jeho soutěžní příspěvek, za který mu patří dík stejně jako za ty ostatní, které ho v součtu vynesly až na bednu.

[Tom Terasa Třinec][8]http://www.cbpmr.cz/deniky/4180.htm portejbl Godula 737m. JN99GP

Zveřejnil(a) Tomek Terasa dne 9. květen 2017

A nyní vítěz…

1. místo s celkovým počtem (podržte se) 2437 bodů získal a Pohár vítěze Jarní Přehlídky Malých Radiostanic tak získal fenomén této soutěže David Čelákovíce.

Základ Davidova vítězství tkví možná v jeho vytrvalosti. Věnoval se soutěži celou dobu a v dubnu i květnu poslal dohromady 8 soutěžních příspěvků. To je nejvíc ze všech soutěžících. Díky vysokému počtu portejbů, na kterých fotografoval a mohl tak vytvořit soutěžní hlášení, započetl i portejbly s poměrně vysokým počtem spojení. Takový byl zejména jeho vítězný zářez v podobě následujícího příspěvku s 22 spojeními a 30 lajky. To je naprosto bezkonkurenční výkon, který by sám o sobě stačil na první místo. Hodnocení tohoto příspěvku můžete číst v předchozím článku.

[David Čelákovice][22]http://www.cbpmr.cz/deniky/4186.htm Portejbl Lovoš v sobotu 13.5.2017

Zveřejnil(a) David Henyš dne 13. květen 2017

Kromě tohoto soutěžního příspěvku Davida k vítězství doprovodily i další  jeho příspěvky, které se ovšem vždy vyznačovaly podobným poměrem spojení a lajků. Spojení bylo vždy poměrně dost a lajků bylo vždy víc než spojení. Tak se David Čelákovice se svými soutěžními příspěvky stal i největším lákadlem pro facebookové lajkery, kteří ho odměnili svými lajky více než 200x. Potvrdil tak nevyslovenou myšlenku této soutěže, že není důležité jenom dělat spojení, ale podělit se o ně i s ostatními. Za to mu patří dík.

Kromě všeho výše uvedeného Davidovi patří především pohár vítěze soutěže. Nebudeme to protahovat a hned během nejbližších desítek hodin dojde k předání tohoto poháru. Podrobnosti o předání čtěte na dalších řádcích. Gratulaci tady v blogu doprovodí gratulace při předání, kterou možná budete moci vidět a slyšet i vy v přímém přenosu. Připojíte se?

Slovíčko na závěr (nebo začátek?)

Veřejná FB skupina PMR v Čechách se (jak já to vidím) díky této soutěži stala jakousi (zatím velmi skromnou) výkladní skříní našeho koníčku – vysílání na pásmu PMR. Tato výkladní skříň je otevřená směrem do rozmanitého, vrstevnatého a v podstatě neuchopitelného světa FaceBooku, kde kromě jiného najdete i řadu dalších skupin, které se, každá svým jedinečným způsobem, věnují vysílání na nelicencovaných pásmech. V posledních dnech jsem tam četl příspěvky síbíčkářů, kteří právě objevili facebook, přidali se do některé ze skupin a tam objevili i své (možná už skoro ztracené) přátele z pásma CB.

Pokud si podrobněji projdete výsledky a průběh této  naší soutěže, zjistíte, že i v tomto virtuálním světě, který se řadě péemerkařů zdá být nepřátelský, jsou poměry lepší , než se obecně tvrdí. A řada lidí, kteří vyznávají styl outdoor, hrají geocaching, žijí airsoftem, nebo jenom prostě sledují svoje FB přátele, celá ta řada lidí je na fejsbůku a je našlápnutá připojit se k nám. Je našlápnutá začít vysílat a dodržovat při tom kromě psaných regulí i nepsaná pravidla PMR vysílání.

Je jen na nás, kdo PMR máme za svého srdečního koníčka či koně, abychom jim pomohli. Proto na tuto časově omezenou soutěž za nedlouho naváže soutěž dlouhodobá. Soutěž s velmi podobnými pravidly jako J-PMR. A tak bych chtěl pozvat k účasti na této soutěži nejen vás, kdo už jste se zapojili do J-PMR, ale i vás ostatní. Potenciál je několikanásobný. Nemáte FaceBook? Bojíte se FaceBooku? Nebojte se, i já jsem se mu léta usilovně bránil. Přitom záleží jen na vás, jak se budete v tom prostředí pohybovat, co řeknete, jaké info pustíte, co přijmete. Bezpečí je tu především na vás. Vy tvoříte náladu ve skupině. Vy tvoříte svoji image. Vy rozhodujete.

A ještě pár řádků…

Když vezmeme do ruky PMR vysílačku, otevírá se před námi neznámý svět analogových vln na pásmu 446MHz. Nikdy nevíme, kdo nás poslouchá. Víme, že to tak je, a nevadí nám to. Nikdy nevíme, kdo nám odpoví na výzvu. A nejen že nám to nevadí, baví nás to.

Když otevřeme FaceBook, zdá se, že také nevíme, kdo nás sleduje, ke komu mluvíme… Ale v tomto digitálním FB světě jsou možná daleko uchopitelnější pravidla, než na našem pásmu PMR. Můžeme tam podobné věci daleko lépe řídit a ovládat. Víme, komu sdílíme své příspěvky, myšlenky… Tak proč to nedat dohromady ve prospěch PMR? Ano, Velký bratr se jistě dívá. A taky poslouchá naše PMR spojení. Tak co na na tom.Založte si profil na FB. Přijďte na živé vysílání v úterý 6.6. v 6 odpoledne v naší skupině (snad se povede). Připojte se do nové dlouhodobé soutěže, která bude za nedlouho vyhlášena na tomto blogu.

Na setkání na FaceBooku ve skupině PMR v Čechách, ale hlavně naslyš na PMR se těší 

Tomáš Vlašim

J-PMR 2017, výsledky - graf

J-PMR 2017, výsledky – graf

 811 total views,  1 views today

Tomáš Vlašim

Už několik let si svobodně užívám pobytu v přírodě i ve městě a jsem ve spojení se známými i neznámými lidmi díky vysílačkám PMR. Zvu vás na cestu do světa svobodné komunikace a rád budu vaším průvodcem. Můj příběh si přečtěte zde.

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hraboš
6 let před

Tomáši díky za povedenou taškařici. Jen těch startů nebylo tolik, kolik bych chtěl a s FB si také nijak zvlášť netykám. Alespoň si mě donutil naučit se vložit tam fotku a příspěvek 🙂
8 místo 88 bodů 🙂 poprosil bych o zvláštní ocenění krásného numerologického výsledku (i když nevím na co mi to je).

Michal Černá Hora
Michal Černá Hora
6 let před

Děkuji za soutěž a gratulace vítězům👍👏

trackback

[…] z 9. soutěžících a vítěz měl bodů 2.437. Ale do první desítky jsem byl! Kompletní pořadí s komentářem je k nahlédnutí taktéž u […]

3
0
Would love your thoughts, please comment.x