Novoroční PMR Špulka 2017

Novoroční PMR vysílání proběhlo tentokrát na rozhledně Špulka v lokátoru JN79JT. První den roku 2017 stále trvaly skvělé podmínky pro vysílání. Poprvé jsem udělal spojení se Sasanem Horní Stakory na jeho domácí QTH. A taky poprvé spojení k Polici nad Metují s Liborem Police (136 km). Děkuji i všem ostatním za příjemná novoroční spojeníčka. Najdete je v dnešním portejblovém deníku.

Podblanicko jako na dlani
Podblanicko jako na dlani

Blaník nebo Špulka?

Kdysi jsme na Nový rok chodili na Velký Blaník. Na Silvestra tam byly davy lidí už dávno a v posledních letech je tomu tak i na první lednový den. Letos jsme se proto rozhodli udělat akci Novoroční PMR Špulka. A nechybili jsme. Nádherný slunečný den. Inverze pod námi. Výhledy s časem lepší a lepší. Než jsme odcházeli, už vykoukly z inverzní deky i Studniční hora a Sněžka v Krkonoších. Šest pěkných a milých spojení. Prostě super PMR novoroční odpoledne.

Jen  se tak rozhlédnout

Fakt je ten, že péemerkaře na rozhledně poněkud zlobí vysílač. PMR ho nemá ráda, ale většinou se s jeho signály nějak vypořádá. Zrovna dneska tam byli pánové z fy Wifcom, která tam má svoje WiFi zařízení. Ale ta rozhledna je dobrá skoro kdykoli. Byl jsem tu ráno, v poledne i před půlnocí. V létě za veder i v zimě za sněhové vánice. A vždycky bylo príma třeba se jen tak rozhlédnout. Dnešní novoroční výhled vypadal nějak takto:

Rozhlížení versus vysílání

Dnes jsem si dal chvíli i na okounění, tedy rozhlížení. Ale jak jsem udělal první spojení, šlo rozhlížení stranou a dostavil se péemerkový ajfr, ze kterého mě vytáhla až zima dobývající se na moje prsty. Držet v mrazu holou rukou smartfouna při natáčení není to pravé ořechově. Ale bez toho by zase nebyly fotky, článek a už vůbec ne videoblog.

Jako vždy jsem natočil kupu materiálu. Pro vás je připraven sestřih naYouTube. Dnes jsem stříhal ostrými nůžkami, takže zbylo jen jádro všech spojení.  Pokud by někdo chtěl tu svoji část celou, dejte vědět.

Sestřih portejblu je na Youtube kanálu Xichteria nebo v následujícím playlistu.

Díky všem za spojení a brzy naslyš!

Tomáš Vlašim

Přečtěte si také: Jeseník 2015, portejbly na Keprníku a Pradědu

 399 total views,  1 views today

Tomáš Vlašim

Už několik let si svobodně užívám pobytu v přírodě i ve městě a jsem ve spojení se známými i neznámými lidmi díky vysílačkám PMR. Zvu vás na cestu do světa svobodné komunikace a rád budu vaším průvodcem. Můj příběh si přečtěte zde.

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x