Jízda po podblanických krtinách – neděle 29.9.2013

V neděli kolem poledne jsem se vydal z Benešova autem na východ. Nejdřív jsem v Benešově navštívil Červené Vršky JN79IT, zahejkal na všech PMR kanálech a odpovědí bylo – ticho. Tak jsem se přemístil do vedlejšího benešovského lokátoru na kopeček v Mariánovicích JN79IS a — situace se opakovala. Tož jsem tedy vyrazil na východ. První „jistá“ kóta byla Dobříčkov JN79JS. Odbočil jsem z hlavní směrem k Dobříčkovu, vystoupil z auta a začal dávat výzvy. A tady už to nebylo bez odezvy. Uslyšel jsem Rudu Kunratice a udělali jsme spojení na 44km z Dobříčkova na Prosek, křižovatku ulic Čakovická, Mladoboleslavská, Kbelská.

Slyšel jsem taky Seniora43 na Vipichu, ale jemu to ode mě ani nepíplo. Jak jsem později konstatovali s Rudou, smazalo to asi místní rušení, které na Vipichu muselo být větší než na Proseku. Ruda mezitím dělal spojení s Jerrym na Jizeře JO70PU a nakonec se to povedlo s jistýmu obtížemi i mně.

Hledal jsem v éteru ještě Martina Kbely, ale nenašel. Zato se povedlo ještě spojení do Mníšku pod Brdy. Bylo to moje první spojení na toto QTH. Pak už jsem pokračoval dál na východ. Když jsem vystoupil na své oblíbené kótě místně zvané U Borovic JN79LQ, kde se hlásím jako portejbl Vracovice, protože blíž není nic, co by se rozumně dalo najít v mapách a Vracovice jsou opravdu „co by kamenem dohodil“, uslyšel jsem nejdřív Martina Kbely z Ještědu, ale měl rozdělané nějaké spojení.

Tak jsem v klidu zavřel auto a začal pobíhat po place. Nakonec i tady se povedla dvě spojení. Pak jsem vyrazil na Spravedlnost nad Vlašimí JN79KQ, odkud jsem nikoho neslyšel, přestože jsem se později dozvěděl, že mě odtud bylo slyšet dobře. Na tomto QTH je nějaké širokopásmové rušení, ne intenzivní, ale na smazání DX to stačí. Takže odsud jsem udělal jenom místní spojení s Ježkem Kladruby (cca 7km), což mě velmi příjemně překvapilo, protože Ježek se obvykle pohybuje jen na CB. Později jsme dělali spojení ještě z vlašimského letiště. A vlašimské letiště JN79KR bylo taky posledním QTH dne. Když jsem tam dorazil, zrovna jsem slyšel Martina Kbely, jak dělá nějaké spojení. Když skončil, pokoušel jsem se na něj dávat výzvy, ale bezúspěšně. Takže jsem vyrazil na cca čtvrtkilometrovou pouť podél cesty, kde se mi daří dohejkat na Ještěd nebo i jinam na sever, ale bylo ticho. Jen Ježek Kladruby se ozval, aby mi potvrdil, že mám radiostanici v pořádku 😀 A vlastně jsem ještě zaslech jednu stranu spojení, kde jsem podle hlasu hádal, že jde o Maxe Zbraslavice, ale kdo ví, zkusil jsem brejkovat, ale spojení z toho nebylo. Když jsem se vrátil zpět k autu, dal jsem ještě pár výzev, ale bylo ticho. Takže byl čas na poslední výzvu a hurá domů… A poslední výzva se dočkala odpovědi. Ozval se Jerry z Jizery v Jizerských horách

a poté, co jsme chvíli hovořili a já si myslel, že je to poslední spojení, ozval se i Martin Kbely z Ještědu.


Tohle QTH (letiště Vlašim JN79KR) nevypadá nic moc, ale jak se zdá, i po zkušenostech z předchozích portejblů, dá se odsud udělat slušné spojení směrem k severním hranicím republiky. Po podrobném prozkoumání trajektorie spojení jsem zjistil, že sice v těsné blízkosti jsou kopce naznačené výškopisem, ale dráha spojení je vcelku úspěšně míjí úbočími, takže to, ne sice nějak kvalitně, ale přeci jen prochází. Největší problém je vždy najít to správné místo pro spojení. Projdu čtvrt kilometru a spojení lze udělat z jediného místa v rozmezí pár decimetrů. Totéž platí i pro Dobříčkov.
Tímto chci poděkovat všem za spojení a těším se na slyšenou zase někdy příště.

 452 total views,  2 views today

Tomáš Vlašim

Už několik let si svobodně užívám pobytu v přírodě i ve městě a jsem ve spojení se známými i neznámými lidmi díky vysílačkám PMR. Zvu vás na cestu do světa svobodné komunikace a rád budu vaším průvodcem. Můj příběh si přečtěte zde.

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x