Soutěž Zimní PMR střelec

Zimní soutěž v PMR vysílání

Uskutečněte maximální počet spojení v období od 10.2.2018 do 10.3.2018
a získejte titul

Zimní PMR střelec 2018

Podrobná pravidla najdete pod formulářem soutěžního hlášení.

SEZNAM ZASLANÝCH HLÁŠENÍ NAJDETE ZDE.
PRO PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY KLIKNĚTE ZDE.

Hlášení posílejte prostřednictvím tohoto formuláře:

Pravidla soutěže

Pravý péemerkař běhá o sobotách po kopcích a loví spojení počasí nepočasí. V zimě ale i ten skalní často raději sedí za kamny, místo aby vyrazil do nepohody. Éter na pásmu 446MHz PMR je pak pustý a prázdný.

Proto vyzývám všechny příznivce vysílání na pásmu 446 MHz,
aby se v zimě pustili do soutěžení o pohár
ZIMNÍ PMR STŘELEC
podle těchto pravidel.

1) Cílem soutěže je uskutečnit co největší počet spojení na pásmu 446MHz PMR
od 10.2.2018 do 10.3.2018. Do soutěže lze započítat všechna spojení uskutečněná
od 10.2.2018 0:01h do 10.3.2018 23:59h. Soutěžní hlášení lze zadávat až do pátku 23.3. do půlnoci.

Vítěz soutěže a soutěžící na druhém a třetím místě obdrží pdf diplom nebo tištěný diplom dle dohody. Všichni účastníci obdrží pdf pamětní lístek. Při rovnosti výsledků rozhoduje o umístění počet zaslaných hlášení – soutěžící s menším počtem hlášení je výše umístěný.

2) Registrace do soutěže probíhá zasláním prvního hlášení. Soutěžící nesmí během soutěže měnit e-mail a volačku uvedené při registraci. Registrační e-mail není veřejný a je k dispozici pouze pořadateli. Hlášení zaslaná z jiného než registrovaného e-mailu jsou neplatná a nebudou do výsledků započítána. Registrací soutěžící souhlasí s případným zasíláním e-mailů od pořadatele na svoji registrační e-mailovou adresu..
3) Pro spojení je povoleno použít techniku odpovídající platnému všeobecnému oprávnění. Soutěžící může uskutečňovat spojení na všech frekvencích a oběma technologiemi povolenými příslušným všeobecným oprávněním pro PMR.
4) Do soutěže se zapisuje pouze hlášení za každý soutěžní den pomocí formuláře umístěného na této stránce. Soutěžní den odpovídá kalendářnímu dni. V průběhu soutěže je možno poslat 1 hlášení každý kalendářní den. Zápis počtu kilometrů za soutěžní den není povinný údaj. Pořadatel si vyhrazuje právo vyhlásit po ukončení soutěže výsledky i v počtu dosažených kilometrů.
5) Soutěžící může navázat v průběhu jednoho kalendářního dne pouze jedno spojení se stejnou protistanicí z jednoho lokátoru. Soutěžící může ale znovu navázat další spojení se stejnou protistanicí ve stejný kalendářní den, pokud on sám nebo prostistanice změní lokátor. Pro tento účel se uvažuje s lokátorem na 6 míst (např. JN79KP).
6) Protože PMR vysílání je veřejné, povinnou součástí každého hlášení je internetový odkaz na veřejně přístupný deník. Deník musí být v otevřené formě, čitelný a srozumitelný pro případnou kontrolu hlášení pořadatelem i dalšími osobami. Formu deníku zvolí soutěžící v souladu s tímto ustanovením.
7) Pokud soutěžící uskuteční během soutěžního dne jedno jediné spojení, může ho zapsat se všemi náležitostmi do poznámky svého hlášení. V tom případě má poznámka platnost deníku a do veřejně přístupného odkazu se vloží tato adresa: https://pmr.vcechach.net/soutez-zimni-pmr-strelec/
8) V případě nejasností a pochybností v otázce jednotlivých hlášení i výsledků rozhoduje pořadatel soutěže buď na podnět soutěžících zaslaný výhradně na e-mail tomasvlasim(at)outlook(tečka)com nebo z vlastní iniciativy pořadatele. Rozhodnutí pořadatele je konečné.

Výše uvedené všeobecné oprávnění naleznete ZDE:
https://www.ctu.cz/sites/default/files/obsah/ctu/vseobecne-opravneni-c.vo-r/3/6.2016-9/obrazky/vo-r03-062016-09.pdf

Vybráno z VO: Max. výkon radiostanice 500 mW, integrovaná neodnímatelná anténa, použití jako prostředek pozemní pohyblivé služby.

Důležitá specifikace ČTÚ: Vysílací rádiová zařízení pozemní pohyblivé služby jsou určena k používání za pohybu nebo při zastávkách v předem neurčených místech. Charakteristické pro pozemní pohyblivou službu je využívání přenosných ručních nebo mobilních vysílacích zařízení. (Pro PMR dle VO pouze přenosných.)

 630 total views,  1 views today

Jeden myslel na “Soutěž Zimní PMR střelec

  • 26.1.2017 (20:25)
    Trvalý odkaz

    26.1. jsem dostal dotaz, zda je možno započítat do soutěže Zimní PMR střelec i případná spojení uskutečněná uvnitř jednoho lokátoru. Přiznám se, že taková možnost mě vůbec nenapadla, a tak pravidla o tomto opravdu mlčí. Rozhodl jsem se, že do pravidel běžící soutěže zasahovat nebudu, a tak co není zakázáno, je dovoleno. Sice to znamená, že každý střelec může každý den udělat 1 spojení s manželkou z křesla na pohovku a podobně, ale co, třeba získáme nové péemerkaře mezi sebe. Akorát se jim pak bude těžko vysvětlovat, že o tom tenhle koníček opravdu není. 🙂 A to přesto, že takové spojení asi lépe odpovídá původnímu záměru VO než ty naše DX. 🙂 Pokud se tedy někdo rozhodne spojení uvnitř lokátoru do soutěžních hlášení zařazovat, budou uznána, jen musí splňovat všechna ostatní pravidla. Zejména musí být uvedena v deníku, nebo v případě solo spojení v poznámce soutežního hlášení. Pokud u těchto spojení budete dávat do hlášení i kilometry, pak vždy 0km. Mějte se fajn a střílejte, co to dá. Tomáš Vlašim 73!

Komentáře nejsou povoleny.