Z(a)mrzlý éter 2014 na Pradědu

Už jsem si myslel, že letos na pořádný kopec s péemerkou nepolezu. Ale Z(a)mrzlý éter Martina Kbely mě nakonec vytáhl na Praděd.


Naložil jsem velký batoh co nejlehčí výbavou, abych mohl na horu vylézt po svých a udělat tak aktivaci kopce. Po drncání autobusem, vlakem, a dalšími autobusy jsem stanul pod kopcem a vydal se vzhůru mlžnatým liduprázdným dnem. Byl pátek pátého prosince a Mikuláš s čerty a anděly se chystal ven. Ještě že se neženili čerti na Pradědu. Silný vítr se objevil až pod vrcholem na posledních 300m cesty. Tak jsem v pátek úspěšně dorazil na kopec, ubytoval se v turistické ubytovně a večer po 20. hodině zahájil vysílání, které nakonec trvalo až do téměř stejné hodiny a minuty dalšího dne.


Protože sobotní Z(a)mrzlý éter poskytoval násobič 2 do soutěže PMR Kopce od 6:12 do 20:14, vylezl jsem z postele před šestou a vypotácel se z vysílače tak, abych dal první výzvu v 6:12. To se sice podařilo, ale první spojení přišlo až v 6:22. Skvělé. Tak dál… a nic. Tak jsem před sedmou zalezl zpět do tepla, abych se podruhé vynořil v éteru po snídani kolem půl deváté.


Pak už to šlo všechno jako po másle, jak můžete slyšet i ze záznamu vysílání od Ládína Dušejov /p Javořice. Ten pěkně dokumentuje i brutální rozdíl spojení do lokátoru JO80OB a OC.
Celodenní výzvy přinesly několik desítek spojení. Padl i můj letošní rekordní DX, a to díky Seniorovi 43, s nímž nás dělilo 208km mezi Pradědem a Bílou horou v Praze. Bylo to i druhé vůbec nejdelší moje spojení po loňských 305km z Pradědu na Klínovec v Krušných horách, kde portejblovala expedice Oko. Během dne, aby si odpočaly hlasivky od námahy a zmrzlé prsty od mrazu, jsem se párkrát schoval do místní restaurace nebo do pokoje turistické ubytovny. Portejbl zakončilo ve 20:14 spojení s Kapitánem Pardubice. Děkuji všem, kdo se ozvali a těším se z této hory zase někdy na slyšenou.

Vysílání z lokátoru JO80OB

Vysílání z lokátoru JO80OC

 575 total views,  2 views today

Tomáš Vlašim

Už několik let si svobodně užívám pobytu v přírodě i ve městě a jsem ve spojení se známými i neznámými lidmi díky vysílačkám PMR. Zvu vás na cestu do světa svobodné komunikace a rád budu vaším průvodcem. Můj příběh si přečtěte zde.

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x