PMR Perseidy

Pozorování padajících hvězd je oblíbenou zábavou řady lidí. Nejlepší noc je při maximu Perseid, letos tedy z 12. na 13. srpna. Roj Perseid projde atmosférou Země a udělá během jediné noci pěknou řádku padajících hvězd.

Proč se stejně jako loni tuto noc nepřipojit k pozorovatelům a proč si k tomu nevzít PMR vysílačku? Vždyť noc předcházející Perseidám proběhne akce Noční PMR DX-ing a zároveň bonusová noc soutěže PMR Kopce. Stačí zůstat venku a plynule navázat. Začínáme v 5. Hvězdy budou sice vidět až v noci, ale spojení do soutěže můžete dělat po celých 24 hodin.

Prodlužte si svůj sobotně-nedělní PMR portejbl. Přidejte se k nám! Zapojte se do soutěže

PMR PERSEIDY 2018!

Stačí zaslat níže umístěným formulářem link na váš deník pořízený 12.8. 05:00h až 13.8. 05:00h a doplnit do následující tabulky vaši volačku a počet PMR spojení během tohoto časového rozmezí. Váš e-mail je neveřejný a slouží pouze pro ověření vaší elektronické totožnosti. Dlalší údaje jsou nepovinné. Vyplnit formulář je třeba nejpozději do půlnoci 21.8.2018.

Počítají se spojení podle pravidel Československého PMR Cupu. Pořadí je stanoveno podle počtu spojení. Při shodě počtu je pořadí dělelné. Vítěz soutěže obdrží sadu 4 baterií pro svoji PMR vysílačku (AA nebo AAA podle vlastního výběru) a miniaturní diodovoé svítidlo do USB portu, které udělá z jeho powerbanky (nebo jiného USB zdroje) skutečné světlo a připomene mu noc padajících hvězd. V případě děleného prvního místa bude dělena i cena pro vítěze. Ostatní účastníci obdrží elektronický pamětní lístek. Veškeré případné protesty a stížnosti a jejich řešení je zcela v kompetenci organizátora. Proti rozhodnutí není možné odvolání. Na výhru není právní nárok.

Přeji úspěšnou účast.

Výsledky najdete ZDE.

Vyplňte dotazník:

 1,398 total views,  2 views today